Mezoterapia igłowa

Stymulatory tkankowe

Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na podaniu stymulatorów w odpowiednie warstwy skóry na obszarach poddanych zabiegowi. Dzięki pokonaniu bariery naskórka poprzez iniekcję preparatu możemy uzyskać szybkie efekty rewitalizacji, namnożenia włókien podporowych skóry tj. kolagenu i elastyny, ujędrnienia skóry oraz poprawy jej wyglądu.

Zastosowanie terapii jest bardzo szerokie, a efekty które możemy uzyskać dzięki odpowiednio dobranemu stymulatorowi tkankowemu to :

  • redukcja zmarszczek
  • odnowa przemęczonej, zwiotczałej skóry,
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
  • zwiększenie nawilżenia, poprawa elastyczności oraz napięcia skóry,
  • zmniejszenie cieni, obrzęków oraz doliny łez pod oczami,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • poprawa wyglądu skóry dłoni, kolan i łokci.

Mezoterpię igłową można również stosować na skórze głowy w celu poprawy kondycji skóry głowy , wzmocnieniu mieszka włosowego oraz leczeniu łysienia.

Jak przebiega zabieg ?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. W naszym gabinecie kosmetologii estetycznej zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza dr Jarosław Tolwaj. Po dokładnym wywiadzie lekarz dobiera odpowiedni preparat do skóry pacjenta. Preparat aplikowany jest w ustalone partie przy pomocy nakłuć bardzo cienkimi igłami.

Mezoterapia igłowa w Call of Beauty DAY SPA

W naszym gabinecie kosmetologii estetycznej korzystamy ze stymulatorów tkankowych o potwierdzonej skuteczności. W naszej ofercie znajdziecie takie preparaty jak:

NUCELOFIL STRONG, GOURI, ELLE STIMULATE, ELL EYE, NEAUVIA HYDRO DELUXE. Każdy z tych stymulatorów działa inaczej, ze względu na inną substancję aktywną, która jest podawana podczas zabiegu oraz dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta.

Jaki zabieg najczęściej wybierany jest przez nasze klientki i klientów?

Jednym z najczęściej wybieranych przez nasze klientki i klientów zabiegów jest zabieg Gouri. Gouri to przełomowy stymulator tkankowy. Zawiera płynny polikaprolakton, który w naturalny sposób przywraca skórze jędrność i napięcie. Preparat Gouri jest polecany przede wszystkim osobom, które chcą zredukować niedoskonałości w obrębie skóry twarzy, szukają małoinwazyjnych zabiegów i wybierają zabiegi wymagające małej liczby ukłuć i powtórzeń.

Gouri jest często rekomendowany ze względu na dłuższy, niż w przypadku innych stymulatorów efekt terapii, który utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. W odróżnieniu od innych biostymulatorów Gouri nie zawiera mikrocząstek. Nie powoduje więc grudek, a jego aplikacja nie wymaga masowania. Preparat jest rozpuszczony w wodzie. Może być wstrzykiwany przy pomocy cienkich igieł od 30 do 32 G. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. Gouri nie jest wypełniaczem, nie zmienia rysów twarzy. Uzyskany efekt jest naturalny i polega na poprawie napięcia skóry.

Przygotowanie do zabiegu i przebieg zabiegu

Zabieg Gouri nie wymaga znieczulenia. Preparat jest aplikowany przy pomocy kilku nakłuć cienką igłą. Trafia w głębokie warstwy skóry właściwej. Podczas zabiegu może się pojawić poczcie delikatnego rozpierania i szczypanie.  

Po zabiegu

Zabieg Gouri charakteryzuje się minimalną inwazyjnością. Po zabiegu w miejscu podania preparatu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, tkliwość lub delikatny obrzęk. Objawy te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach.

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii od 2 do 3 zabiegów co 4-8 tygodni. Pierwsze efekty są widoczne po 3 do 4 dniach, a pełen efekt po 2 tygodniach od zabiegu. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Dla podtrzymania efektów, producent zaleca wykonać zabieg przypominający po 6 miesiącach

Mezoterapia igłowa – Warszawa, Marki

Osoby zainteresowane skorzystaniem z regenerujących i odmładzających właściwości mezoterapii igłowej zapraszamy do działającego w sąsiedztwie miasta Warszawa gabinetu Call of Beauty Marki. Nasz gabinet kosmetologii estetycznej korzysta wyłącznie z oryginalnych preparatów o potwierdzonej skuteczności. To przekłada się na wysoką efektywność i bezpieczeństwo zabiegów.