Mezoterapia MIKRO i NANOigłowa NANOFRAX

Prezentujemy jeden z ważniejszych elementów terapii niwelującej zmarszczki oraz poprawiające jędrność skóry. Nakłuwanie, czyli nanoterapia i mezoterapia mikroigłowa remodelują skórę, likwidując w ten sposób przebarwienia oraz blizny pozostałe po zmianach trądzikowych. 

Na czym polegają zabiegi nakłuwania?

NanofraxMezoterapia mikroigłowa jest nieiniekcyjnym sposobem podawania substancji aktywnych do naskórka i głębszych partii skóry właściwej. W wyniku wywołanego stanu zapalnego, czynniki wzrostu uwalniają się z krwi i odżywiają skórę, przebudowując ją. 

Nanoterapia to kolejna z dostępnych metod polegająca na bezbolesnym podaniu substancji czynnej do naskórka. 

Jakie są efekty terapii NANOFRAX?

  • lepszy poziom nawilżenia skóry,
  • likwidacja przebarwień, 
  • poprawa koloru i struktury skóry,
  • przebudowa naskórka i głębszych warstw skóry,
  • redukcja rozstępów i blizn,
  • wzmocnienie naturalnego systemu antyoksydacyjnego i fotoprotekcyjnego skóry. 

Jak działają zabiegi?

Terapia, którą proponujemy polega na utworzeniu sieci mikrokanalików (w bezpieczny, kontrolowany sposób przy pomocy niewielkiej igły hipoalergicznej tytanowej). W ten sposób udaje się przekazać substancje aktywne – składniki odżywcze, witaminy, kwasy w głąb skóry właściwej (z pominięciem naskórka), co pobudza komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Skóra jest poddawana intensywnej regeneracji. 

Jak przyspieszyć i wzmocnić efekt terapii?

Efekty terapii może wzmocnić witamina C stosowana miejscowo. Łagodzi rumień, rozjaśnia przebarwienia i wspiera proces syntezy do nowego kolagenu i elastyny. Można ją wprowadzić do rytuałów pielęgnacyjnych na kilka tygodni przed mezoterapią i stosować już na drugi dzień po wykonaniu zabiegu.