Fizjoterapia i Masaże Marki

W Call of Beauty Waszym ciałem zaopiekują się specjaliści z wysokimi kwalifikacjami. Znajomość anatomii ciała ludzkiego to klucz do osiągnięcia pożądanych efektów terapeutycznych. Stawiamy na obsługę kompleksową wszystkich naszych klientów/pacjentów dlatego w naszej ofercie znajdziecie takie zabiegi jak fizjoterapia, terapia stawu skroniowo-żuchwowego,  masaż klasyczny, masaż z elementami refleksologii, zabiegi modelujące sylwetkę i wiele innych usług.

Poznaj naszych specjalistów od zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży.

PAULINA BALICKA – FIZJOTERAPEUTKA

Jestem absolwentką kierunku fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapia jest moją pasją, co sprawia, że moja praca jest tym, co kocham robić.

Od lat szkolnych byłam miłośniczką anatomii i fizjologii człowieka, wybór fizjoterapii nie był wiec zrządzeniem losu a świadomym życiowym wyborem.
Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już na studiach podczas licznych stażów, praktyk i wolontariatów, ucząc się od starszych terapeutów klinicznego myślenia i postępowania z różnymi problemami pacjentów. Już wtedy zrozumiałam, że dobry fizjoterapeuta powinien znać i rozumieć potrzeby swojego pacjenta oraz umieć dostosować do nich plan leczenia, który będzie odpowiedni do Jego potrzeb. Indywidualne podejście do każdego podopiecznego ugruntowało we mnie przekonanie, że nie wolno pracować schematami a patrzeć na pacjenta wielowymiarowo, ponieważ to samo schorzenie może dawać różne objawy u różnych osób a jedna dolegliwość być efektem różnych patologii. Dlatego tak ważne w mojej pracy zawodowej jest dla mnie badanie funkcjonalne oraz wnikliwa diagnoza, które to wraz z odpowiednim doborem metod i technik, rokują szybką poprawą jakości życia pacjenta i odzyskania pełnej sprawności fizycznej.

Moimi podopiecznymi są osoby dorosłe z dolegliwościami neurologicznymi i ortopedycznymi. Specjalizuję się w pracy z pacjentami odczuwającymi dolegliwości bólowe zarówno kręgosłupa, stawów obwodowych, jak i tkanek miękkich, niezależnie czy źródło bólu wynika ze stanu ostrego ( w wyniku urazu, ostry dysk) czy przewlekłego (przeciążenia). Pomagam leczyć ból długotrwały, uporczywy, niepoddający się leczeniu farmakologicznemu czy terapii. Pracuję także z pacjentami po operacjach stawów i kręgosłupa oraz z zaburzeniami stawów skroniowo – żuchwowych, szumów, pisków usznych, oraz bólów głowy, w tym migren.

Podczas pracy z pacjentem łączę terapię manualną z technikami narzędziowymi oraz treningiem medycznym w celu zmaksymalizowania efektów terapii w jak najkrótszym czasie. Od 12 lat stale pogłębiam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności, uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach. I ciągle nie mam dosyć. Jestem terapeutką manualną trzech koncepcji: Cyriaxa, Kaltenborna – Evjentha oraz FRSc (Five Regulatory Systems concept). Pracuję technikami narzędziowymi oraz suchą igłą (dry needling). Dzięki szerokiemu wachlarzowi metod i technik, podczas pracy z pacjentem mam możliwość dobrać odpowiednie narzędzia do pracy z Jego dolegliwościami. Staram się także uświadomić moim Pacjentom, jak ważne jest ich zaangażowanie i czynny udział w procesie terapeutycznym, by osiągnąć sukces.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch wspaniałych dziewczynek. Uwielbiam czas spędzony razem, niezależnie czy w domu, na rowerze czy na spacerze. Jesteśmy miłośnikami podróżowania. Chcemy pokazać dzieciom jak piękny i różnorodny jest świat, zarówno ten bliski nam, jak i daleki.

Kocham gotować. Jako, że „jesteśmy tym, co jemy” staram się, by jedzenie, które podaje moim bliskim było nie tylko smaczne, ale i zdrowe i przygotowane z dobrej jakości produktów.
Lubię czytać książki. Chętnie sięgam po pozycje branżowe i dobre kryminały. Od niedawna zasłuchuję się także w podcastach. W wolnych chwilach zaś wspólnie siadamy do planszówek.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodkach rehabilitacyjnych i prywatnych gabinetach fizjoterapii. W pracy z pacjentem łączy terapię manualną z technikami narzędziowymi i suchą igłą. Od 12 lat specjalizująca się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, bólowymi, z dolegliwościami ze strony stawów skroniowo – żuchwowych w tym bólów głowy, szumów i pisków usznych. Miłośniczka podróży bliskich i dalekich, wycieczek rowerowych, dobrych książek i planszówek.

Ukończone szkolenia:
– Kinesiology taping KT1 (2010)
– PNF kurs podstawowy (2012)
– Międzynarodowy Terapeuta OM Cyriax (2016)
– Kaltenborn – Evjenth Concept – moduły: UEX, OEX, UWS, OWS, AEX1, AEX2, AWS1, MT-REHA (2016-2017)
– Stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia (2021)
– Dry needling wg FRSc – techniki podstawowe (2021)
– Dry needling wg FRSc – techniki zaawansowane (2021)
– Manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych wg FRSc ( 2022)

– Medycyna Manualna wg FRSc (2022-2023)
– warsztat: Oddech w uwalnianiu napięć psychogennych ( 2023)